Vrasja e Khashoggit, ekspertja e OKB-së shkon në Turqi - Bota Sot
Vrasja e Khashoggit, ekspertja e OKB-së shkon në Turqi

Bota

Vrasja e Khashoggit, ekspertja e OKB-së shkon në Turqi

Më: 28 janar 2019 Në ora: 23:32
Vrasja e Khashoggit, ekspertja e OKB-së shkon në Turqi

Ministri i Jashtëm i Turqisë u takua të hënën me një eskperte juridike të Kombeve të Bashkuara, që është duke zhvilluar hetime për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi.

Ankaraja ka bërë thirrje për një hetim ndërkombëtar për këtë çështje.

Hetuesja e posaçme e Kombeve të Bashkuara Agnes Callamard, do të jetë në Turqi deri të shtunën, për të zhvilluar një sërë takimesh me autoritetet turke, përfshirë kryeprokurorin e Stambollit, njofton VoA.

Zyrtarët sauditë nuk kanë konfirmuar në se i janë përgjigjur kërkesës së zonjës Callamard për t’u takuar me ambasadorin saudit në Turqi dhe për një vizitë pune në Arabinë Saudite, si pjesë e hetimit që ajo po zhvillon.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...