Gjenden dy persona të vdekur, nga vërshimet në Australi - Bota Sot
Gjenden dy persona të vdekur, nga vërshimet në Australi

Bota

Gjenden dy persona të vdekur, nga vërshimet në Australi

Më: 5 shkurt 2019 Në ora: 09:50
Foto

Dy burra kanë vdekur në përmbytjet që po ashtu kanë detyruar evakuime në shkallë të gjerë në qytetin Australian të Townsville.

Trupat e palëve u gjetën pranë një parku të martën, duke ndjekur atë që është përshkruar si përmbytje "një herë në një shekull" në qytetin verior të Queensland.

Policia  konfirmoi se viktimat ishin dy burra, të moshës 21 dhe 23 vjeç, zhdukjet e të cilëve të hënën kishin çuar në zbulimin e tyre.

Mijëra shtëpi mund të jenë përmbytur, thanë zyrtarët të martën.

Policia nuk dha detaje të mëtejshme për dy vdekjet, përveçse të thoshte se të afërmit e tyre ishin njoftuar.

Të paktën 19 njerëz të gjetur të bllokuar në ujërat e përmbytjeve janë shpëtuar që nga e diela, sipas zyrtarëve të shtetit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...