Brexit me pasoja për bizneset, Honda drejt largimit nga Anglia - Bota Sot
Brexit me pasoja për bizneset, Honda drejt largimit nga Anglia

Bota

Brexit me pasoja për bizneset, Honda drejt largimit nga Anglia

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 12:54
Foto

Sipas “Sky News”, kompania do ta zyrtarizojë sot mbylljen, e cila efektivisht pritet të ndodhë në vitin 2022. Vitin e kaluar, në fabrikën e saj në Angli, Honda prodhoi mbi 160 mijë automjete.

Por zhvendsoja e Hondës nuk është e para. Më herët, edhe Panasonic dhe Sony kanë vendosur t’i transferojnë fabrikat e tyre në Amsterdam, ndërsa Nissan ka anuluar projektin për të prodhuar në Sunderland, megjithë siguritë që i ka dhënë qeveria britanike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...