Fillon sulmi përfundimtar kundër bazës së fundit të ISIS-it - Bota Sot
Fillon sulmi përfundimtar kundër bazës së fundit të ISIS-it

Bota

Fillon sulmi përfundimtar kundër bazës së fundit të ISIS-it

Më: 1 mars 2019 Në ora: 18:14
ISIS

Forcat Demokratike Siriane (FDS), që dominohen nga luftëtarët kurdë dhe të angazhuar në luftën kundër grupit Shteti Islamik (ISIS), filluan sot sulmin përfundimtar kundër bazës së fundit xhihadist, në lindje të Sirisë, njoftoi zëdhënësi i tyre në “Twitter”.

“Pas evakuimit të mijëra civilëve dhe të shokëve tanë të burgosur në Baguz, operacioni për spastrimin e bazës së fundit të ISIS-it filloi në orën 18:00 këtë mbrëmje (16:00 GMT)”, shkruan Mustafa Bali. /ATSH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...