Goditi vajzën e saj dy-muajshe për vdekje, 33-vjeçarja dënohet me mbi 13 vjet burg - Bota Sot
Goditi vajzën e saj dy-muajshe për vdekje, 33-vjeçarja dënohet me mbi 13 vjet burg

Bota

Goditi vajzën e saj dy-muajshe për vdekje, 33-vjeçarja dënohet me mbi 13 vjet burg

Më: 5 prill 2019 Në ora: 00:24
Abigail Palmer, 33 vjeç, goditi vajzën e saj Teri-Rae, me aq shumë forcë sa i theu brinjët të porsalindurës.

Një nënë beqare, e cila vrau foshnjën e saj dy muajshe, ndërsa përpiqej të pushonte të qarat e saj, u burgos për më shumë se 13 vjet.

Abigail Palmer, 33 vjeç, goditi vajzën e saj Teri-Rae, me aq shumë forcë sa i theu brinjët të porsalindurës.

Ajo nuk thirri as një ambulancë për 15 minuta dhe në kohën kur mjekët arritën ata nuk ishin në gjendje ta shpëtonin Teri Rae.

Image

Gjykatësi tha: Ajo çfarë ke bërë ishte e tmerrshme. Vetëm ti e di pse e ke sulmuar vajzën tënde në këtë mënyrë, por nuk kërkon shumë imagjinatë që e keni bërë këtë sepse ajo po qante dhe ju ishit keq nga pagjumësia ditët e fundit. Ti u përpoqe ta pushoje atë duke e goditur atë aq fortë, sa e le pa frymë.

Teri Rae vdiq në 2 janar në vitin 2017, vetëm 9 javë pasi kishte lindur.

Image

Palmer kishte rezultuar pozitive për kokainë gjatë shtatzënisë së saj dhe po përballet me akuzat e kujdesjes së Teri-Rae nën kontrollin e substancave narkotike.

Gjykata tha se ajo kishte premtuar të pastrohej, por vazhdoi të merrte drogë dhe të pinte alkool.

Disa nga brinjët e Teri-Rae-it u gjetën të krisura, ndërsa të tjerët ishin këputur.

Image

Ndërsa nuk kishte dëshmi se Palmer ishte nën ndikimin e kokainës në kohën e tragjedisë, u zbulua se ajo kishte marrë 23 herë në telefon atë ditë personin që i siguronte lëndë narkotike.

Palmer gjithashtu mohoi se pinte, por mjekët e spitalit thanë të kundërtën.

Në frigoriferin e saj u gjendën edhe dy shishe alkool.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...