Dhjetëra të plagosur nga shpërthimi i një bombe në makina në qytetin e Kabulit - Bota Sot
Dhjetëra të plagosur nga shpërthimi i një bombe në makina në qytetin e Kabulit

Bota

Dhjetëra të plagosur nga shpërthimi i një bombe në makina në qytetin e Kabulit

Më: 1 korrik 2019 Në ora: 10:09
Foto

Dhjetëra njerëz u plagosën, pasi një bombë e fuqishme e makinave e tronditi Kabulin të hënën herët dhe personat e armatosur luftuan për forcat speciale në një zonë që strehonte ndërtesa ushtarake dhe qeveritare, thanë zyrtarët, shkruan AFP.

"Në fillim, një bombë me makinë u zhvillua dhe pastaj disa sulmues morën një ndërtesë. Zona është e rrethuar nga forcat speciale të policisë dhe (ata) po luftojnë sulmuesit", tha zëdhënësi i ministrisë së brendshme, Nasrat Rahimi.

Zëdhënësi i ministrisë së shëndetësisë, Wahidullah Mayar, përmes rrjeteve sociale the se 53 pacientë të plagosur ishin dërguar në spital, duke paralajmëruar se shifrat mund të rriteshin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...