“Buxheti operativ i OKB’së është në rrezik” - Bota Sot
“Buxheti operativ i OKB’së është në rrezik”

Bota

“Buxheti operativ i OKB’së është në rrezik”

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 06:20
Antonio Guterres

“Buxheti operativ i Kombeve të Bashkuara është në rrezik që nga fundi i shtatorit dhe rezervat e Thesarit mund të shterojnë deri në fund të muajit”, – tha sot nëpërmjet një deklarate, Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës, Antonio Guterres.

Për të kufizuar shpenzimet gjatë tremujorit të fundit, Antonio Guterres përmendi mundësinë e shtyrjes së konferencave, takimeve dhe uljen e shërbimeve që do të ofrohen.

U dhanë gjithashtu udhëzime për t’i kufizuar udhëtimet zyrtare në vetëm ato për aktivitetet më thelbësore, për të proceduar me shtyrjen e blerjeve të mallrave e shërbimeve dhe për të kursyer në energji.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...