Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli - Bota Sot
Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Bota

Manovra të përbashkëta Rusi-Kinë-Mongoli

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 19:02
Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë të enjten gjatë zhvillimit të stërvitjes ushtarake Vostok 2018.

Trupat nga Rusia, Kina dhe Mongolia po marrin pjesë në manovra në shkallë të gjerë, që mendohet se janë ngjarja më e madhe ushtarake në Rusi.

Presidenti rus Vladimir Putin mori pjesë të enjten gjatë zhvillimit të stërvitjes ushtarake Vostok 2018.

Manovrat tregojnë forcimin e lidhjeve ushtarake ndërmjet Moskës dhe Pekinit, në mesin e tensioneve që të dy vendet kanë me Shtetet e Bashkuara.

Stërvitjet një javore do të zgjerohen përgjatë Siberisë, verilindjes së Azisë, Arktikut dhe Oqeanit Paqësor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...