Tronditet Anglia, 27 mijë fëmijë janë pjesë e bandave - Bota Sot
Tronditet Anglia, 27 mijë fëmijë janë pjesë e bandave

Evropë

Tronditet Anglia, 27 mijë fëmijë janë pjesë e bandave

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 10:20
Ilustrim

Anglia është tronditur nga të dhënat se 27 mijë fëmijë nga mosha 10 deri në 17-vjeç janë pjesë e bandave.

Zyra e Komisionarit për Fëmijë njoftoi se 313 mijë fëmijë e njohin të paktën një anëtar bande dhe 34 mijë prej tyre kanë përjetuar dhunë.

BBC njoftoi se komisionerja Anne Longfield deklaroi se bandat po përdorin teknika të sofistikuara për të afruar fëmijët rreth tyre.

Sipas raportit, bandat i vënë në shënjestër fëmijët e ndjeshëm dhe ata të cilët vuajnë nga problemet e shëndetit mendor ose që abuzohen nga familjarët e tyre.

Zyra e Komisionarit për Fëmijë kërkon që të hartohet një plan për mbrojtjen e fëmijëve nga përfshirja në banda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...