Dënohet me burgim të përjetshëm pasi helmoi sandviçët e kolegëve - Bota Sot
Dënohet me burgim të përjetshëm pasi helmoi sandviçët e kolegëve

Evropë

Dënohet me burgim të përjetshëm pasi helmoi sandviçët e kolegëve

Më: 8 mars 2019 Në ora: 22:35
Foto ilustruese

Si pasojë e këtij helmimi, një person ka rënë në koma dhe dy të tjerë kanë pasur dëmtime të rënda të veshkës.

I identifikuari si Klaus O, për shkak të standardeve të gjykatave gjermane, ishte arrestuar në maj, pasi ishte kapur duke vendosur përbërës të dyshimtë në sandviçin e kolegëve, në një biznes në qytetin Schloss Holte-Stukenbrock.

Gjatë bastisjes së shtëpisë së tij, policia ka gjetur laborator primitiv dhe një substancë kimike që gjykatësi Georg Zimmermann e përshkroi si “substancë më të rrezikshme se gjithë substancat kimike të përdorura në Luftën e Dytë Botërore”. O refuzoi të fliste gjatë gjykimit dhe motivet e tij mbeten të paqarta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...