Kërcënim me bombë, evakuohet zona pranë selisë së BE-së - Bota Sot
Kërcënim me bombë, evakuohet zona pranë selisë së BE-së

Evropë

Kërcënim me bombë, evakuohet zona pranë selisë së BE-së

Më: 19 mars 2019 Në ora: 13:08
Foto ilustrim

Rreth 40 vetë janë evakuuar nga një ndërtesë pranë zyrave qendrore të Bashkimit Evropian në Bruksel, pasi një kërcënim me bombë u raportua në kompaninë e lidhur me BE.

Zëdhënësja e policisë Ilse Van de Kire tha se kërcënimi u dërgua me telefon në një zyrë konsultimi të lidhur me Komisionin Evropian, duke theksuar se kërcënimi është marrë seriozisht.

AP transmeton se pjesë të rrugëve janë mbyllur dhe policia po përdorë edhe qentë gjurmues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...