Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor - Bota Sot
Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor

Evropë

Zjarret në Kroaci ndërpresin festivalin muzikor

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 16:35
Foto

Një festival muzikor në Kroaci është ndërprerë për shkak të një zjarri në pyll. Qindra persona u detyruan të largoheshin nga festivali i muzikës “Fresh Island”, në plazhin Zrce, në fillimin e një eventi tre ditor hip-hopi.

Zjarri çoi në mbylljen e rrugës që çon në qytetin më të afërt, në Novalja, duke penguar shumë njerëz që të ktheheshin në hotelet e tyre.

“Fatmirësisht policia shoqëroi autobusët që u dërguan për të mbledhur ata që kishin mbetur në festival”, thanë organizatorët.

Reperat Stefflon Don dhe Yxng Bane ishin mes atyre që do të performonin në event, bashkë me Tyga-n. Është e paqartë nëse festivali do të anulohet plotësisht apo jo. Shërbimet e emergjencave po vazhdojnë të punojnë për të vënë nën kontroll zjarrin, ndaj nuk mund të bëhet asnjë parashikim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...