Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund ‘krizës’ së Brexit - Bota Sot
Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund ‘krizës’ së Brexit

Evropë

Corbyn: Zgjedhjet e përgjithshme i japin fund ‘krizës’ së Brexit

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 09:35
Jeremy Corbyn

Jeremy Corbyn ka thënë se Britania e Madhe do të përballet me krizë të Brexit dhe është zotuar për të bërë gjithfarë është e nevojshme për të penguar një dalje të Britanisë nga Bashkimi Evropian pa një marrëveshje.

Lideri i laburistëve ka thënë se partia konservatore e “ka dështuar vendin”, shkruan BBC.

Sipas tij zgjedhjet e përgjithshme janë ndryshim i drejtimit të vendit për andej kah është e nevojshme.

Reagimi i tij vjen pasi një raporti qeveritar ka njoftuar se do të ketë mungesa të ushqimit dhe barnave në rast të daljes nga BE-ja pa një marrëveshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat