Rrëmbehet aeroplani? “Situatë e dyshimtë” në aeroportin Schiphol të Amsterdamit

Evropë

Rrëmbehet aeroplani? “Situatë e dyshimtë” në aeroportin Schiphol të Amsterdamit

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 20:40
Foto

Policia Ushtarake Mbretërore Hollandeze po heton një “situatë të dyshimtë” në Aeroportin Schiphol të Amsterdamit, tha një zëdhënës për CNN.

Akoma nuk konfirmohet por flitet për rrëmbimin e një aeroplani në aeroportin e Amsterdam Schiphol.

“Ekziston një situatë e dyshimtë dhe kjo është gjithçka që mund të them,” tha një zëdhënës i policisë ushtarake.

Aeroporti është i treti më i ngarkuari i Evropës, pas aeroportit të Heathrow të Londrës dhe Paris Charles de Gaulle.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat