Dy të vdekur dhe tre të plagosur në një kolegj në Rusi - Bota Sot
Dy të vdekur dhe tre të plagosur në një kolegj në Rusi

Evropë

Dy të vdekur dhe tre të plagosur në një kolegj në Rusi

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 10:32
Foto

Një student vrau një koleg të tij dhe plagosi tre të tjerë në një të shtënë të enjten në një kolegj në Rusi para se të merrte jetën e tij, tha policia.

Komiteti Hetues i Shtetit të Rusisë thase 19-vjeçari solli një armë gjahu në klasë në Blagoveshchensk afër kufirit me Kinën dhe hapi zjarr ndaj studentëve, duke vrarë një dhe duke plagosur rëndë tre të tjerë.

Nuk ishte e qartë menjëherë se çfarë e shkaktoi sulmin. Sulmuesi qëlloi veten shpejt pasi mbërriti policia.

Ndërsa shkrepjet në shkollë janë relativisht të rralla në Rusi, ka pasur disa sulme të dhunshme nga studentët vitet e fundit, raporton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat