Gjendet delfini i ngordhur në breg - Bota Sot
Gjendet delfini i ngordhur në breg

Evropë

Gjendet delfini i ngordhur në breg

Më: 28 janar 2020 Në ora: 10:50
Delfini i ngordhur në breg

Një delfin i ngordhur u gjet gjatë kësaj të hëne në plazhin e Costa Rei, në jug të Sardegnas në Itali.

Delfini u gjet i ngordhur nga disa persona që po shëtisnin buzë detit.

Tashmë pritet që të bëhen disa analiza për të sqaruar shkaqet e vdekjes, ndonëse delfini nuk kishte dëmtime.

Image

Delfini ishte i gjatë 115 centimetër dhe nuk kishte arritur rritjen tamam.

Shkaqet e ngordhjes nuk janë endetë qarta, ndërkohë që dyshohet se mund të jetë dëmtuar nga anije peshkimi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat