​Brukseli mbyll kafenetë dhe baret

Evropë

​Brukseli mbyll kafenetë dhe baret

Më: 7 tetor 2020 Në ora: 15:13
Foto Ilustrim

Kafenetë dhe baret do të mbyllen duke nisur nga nesër në të gjithë territorin e rajonit të Brukselit për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri, që është përshpejtuar në kryeqytetin belg, njoftuan sot autoritetet.

Masa është parashikuar për një muaj, deri më 8 nëntor. ”Konsumi i alkoolit në hapësirat publike është i ndaluar në 19 komuna të rajonit”, theksoi një zëdhënëse e ekzekutivit rajonal.

Restorantet mund të qëndrojnë të hapura.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat