Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Budapest

Evropë

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Budapest

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 00:00
Pamje nga videoja

Një bombë prej 500 kilogramësh nga koha e Luftës së Dytë Botërore u gjet në Budapest.

Ajo u gjet në një kantier ndërtimi në qarkun e 13-të të Budapestit, njoftoi sot policia.

Bomba do të çaktivizohet nesër në afërsi të rrugës Rejter Ferenz, ku të gjithë qytetarët do të evakuohen brenda një rrezeje prej 500 metrash, tha përfaqësuesi i detashmentit ushtarak për heqjen e fasuleve, raporton agjencia MTI.

Siç thuhet, pritet që ky operacion të kryhet midis orës 7.00 dhe 13.00

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat