Ferizaj, 212 raste aktive me COVID-19 - Bota Sot
Ferizaj, 212 raste aktive me COVID-19

Ferizaj

Ferizaj, 212 raste aktive me COVID-19

Më: 20 korrik 2020 Në ora: 07:54
Ferizaj

Në komunën e Ferizajt janë 212 raste aktive me koronavirus

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga Komuna e Ferizajt.

Janë shënuar edhe 11 raste të reja me koronavirus si dhe janë shëruar 43 persona.

“Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur me rastet e reja me COVID-19, bëhet e ditur se kemi edhe 11 raste të reja pozitive me këtë virus në Ferizaj që çon në 212 numrin e rasteve aktive dhe 43 të shëruar që çon në 210 numrin e të shëruarve”, thuhet në njoftim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat