13 prej filmave më të mirë të vitit 2021: Sa prej tyre keni parë deri tani?

Filma

13 prej filmave më të mirë të vitit 2021: Sa prej tyre keni parë deri tani?

Më: 11 mars 2021 Në ora: 10:46
Ilustrim

Filmat më të mirë të vitit 2021 ndoshta s'kanë ardhur ende, sepse jemi vetëm në muajin e tretë të vitit, por edhe tani ka disa pretendentë seriozë.

Viti që lamë pas pati një sërë prodhimesh të bllokuara, vonesa etj dhe në fakt, shumë filma të publikuar së fundmi, si për shembull "Malcolm & Marie", u konceptuan, u shkruan dhe u xhiruan gjatë karantinës.

Pavarësisht kufizimeve të pandemisë, një sërë filmash të rinj u prodhuan dhe të tjerë kanë nisur punën. Më poshtë gjeni 13 prej filmave më të mirë të 2021-shit deri tani:

1. To All The Boys: Always and Forever (E gjeni në Netflix)

2. Malcolm & Marie (E gjeni në Netflix)

3. I Care a Lot (E gjeni në Netflix)

4. Moxie (E gjeni në Netflix)

5. The White Tiger (E gjeni në Netflix)

6. Framing Britney Spears (E gjeni në Hulu)

7. The United States Vs. Billie Holiday (E gjeni në Hulu)

8. Judas and the Black Messiah (E gjeni në HBO Max)

9. Nomadland (E gjeni në Hulu)

10. One Night in Miami (E gjeni në Amazon Prime)

11. Barb and Star Go to Vista Del Mar (E gjeni në Amazon Prime)

12. Supernova (E gjeni në Amazon Prime)

13. Breaking News in Yuba County (E gjeni në Amazon Prime).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat