Di Caprio në rolin e emnakut të tij, Da Vincit - Bota Sot
Di Caprio në rolin e emnakut të tij, Da Vincit

Filma

Di Caprio në rolin e emnakut të tij, Da Vincit

Më: 15 gusht 2017 Në ora: 15:23
Leonardo DiCaprio

Nëna e Leonardo DiCaprios ia kishte vënë emrin djalit të tij sipas polimatit të famshëm italian, Leonardo Da Vincit.

Ndërkaq tani, fituesi i çmimit Oskar, do ta luajë rolin e autorit të Mona Lizës në filmin biografik për të.

Përpos si aktor, Di Caprio do të jetë edhe bashkë-producent i këtij filmi.

Sipas Deadline, Paramount ka fituar një ankand shtatë-shifror mes tyre dhe Universal për të drejtat e adaptimit të librit të Walter Isaacson për Da Vincin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat