E trishtë! Shuhet aktori i njohur komedian - Bota Sot
E trishtë! Shuhet aktori i njohur komedian

Filma

E trishtë! Shuhet aktori i njohur komedian

Më: 7 janar 2018 Në ora: 06:28
Jerry Van Dyke

Shuhet në moshën 86-vjeçare aktori i njohur komedian Jerry Van Dyke.

Aktori i njohur vdiq të premten pasdite në rrethin e familjes së tij në Arkansas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Lajmi për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë bashkëshortja e tij, Shirley.

Ai njihet për performancat e tij shoun "The Dick Van Dyke" duke vijuar më pas në "The Ed Sullivan Shoë"  dhe "The Judy Garland Shoë."

Jerry Van Dyke vdiq pranë bashkëshortes dhe 2 fëmijëve.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera