Shikojeni se si këtij piloti të Formula 1 i digjet makina gjatë vozitjes!

Formula 1

Shikojeni se si këtij piloti të Formula 1 i digjet makina gjatë vozitjes!

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 17:27
Pamje nga vendi i ngjarjes

Piloti i Formula 1, Kimi Raikkonen ka parë tmerrin me sy sot në pistën e Abu Dhabit.

41-vjeçari që mori pjesë në këtë garë, gjatë ngasjes në pistë, makina e tij filloi të merrte flakë nga mbrapa, ku ai e vrenjti dhe ndaloi për ta fikur zjarrin.

Raikkonnen u hodh menjëherë nga makina, pasi ekipi i tij e urdhëroi atë të shpëtonte, pasi makina mund të eksplodonte.

Një anëtar i ekipit të Alfa Romeo bërtiti me një shenjë paralajmërim përmes radios, duke thënë: “Zjarr i madh. Ikë ng aty shpejtë”.

Shikoni pamjet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat