Paraqitje e mirë e garuesve tanë në Kotor

Formula 1

Paraqitje e mirë e garuesve tanë në Kotor

Më: 11 korrik 2021 Në ora: 20:02
Paraqitje e mirë e garuesve tanë në Kotor

Kur bëhet fjalë për disiplinën malore në automobilizëm, gara që mbahet në Kotor, të Malit të Zi, është ndër më prestigjiozet në rajon.

Pikërisht në këtë fundjavë u mbajt gara e këtij viti, e cila poentohet për Kampionatin e FIA CEZ, Kampionatin e Malit të Zi, Kampionatin e Kroacisë dhe Kupën e Kotorit.

Në mesin e 77 pjesëmarrësve ishin edhe katër garues nga Kosova, të cilët patën rezultate relativisht të mira.

Image

Valon Jaha i Prishtina Racin Team pati kohën prej 05:29.954 minuta, Alban Berisha i SHAM Prizreni (05:57.791), ndërsa Ismail Smani, po ashtu i SHAM Prizreni pati kohë prej 06.20.249 minuta.

Për fat të keq, Gazmend Demolli, nga i cili pritej më së shumti, ka pasur probleme teknike me veturën e tij dhe nuk ka arritur të përfundojë garën.

Gjithsesi, duke marrë parasysh prestigjin që ka gara në Kotor dhe konkurrencën e madhe, mund të vlerësohet se paraqitja e garuesve tanë ishte e mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat