Maldini: Lojtarët e ri varen nga pozita në tabelë

Futboll

Maldini: Lojtarët e ri varen nga pozita në tabelë

Më: 28 dhjetor 2018 Në ora: 20:10
Paolo Maldini

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini ka dhënë të kuptohet se nënshkrimi me Higuain dhe Bakayoko varët nga lufta e tyre për kualifikim në Ligën e Kampionëve

Të dy lojtarët janë në huazim tek kuqezinjve, me opsionin për ti blerë ata nga Juventusi dhe Chelsea respektivisht.

Megjithatë, klubi është nën vëzhgim te kufizimit të Fer Playit Financiar, kështu që pa përfundim në top katër duket se ata nuk mund ti blejnë ata.

“Ne kemi shumë besim dhe ne mund të kapim vendin e katër”, tha Maldini për gazetarët në Milanello.

“Ne nuk jemi të lumtur se si kanë shkuar gjërat këtë muaj, natyrisht, ku kemi pasur shumë lëndime dhe gjithashtu kemi shumë vështirësi të tjera”.

“Pavarësisht se ne presim më shumë, Gattuso e di këtë gjithashtu. Ne kemi nevojë të ndryshojmë qasjen në ndeshjen ton, nuk duhet të shtrohemi dhe të shikojmë vetëm vendin e gjashtë”.

“Bakayoko dhe Higuain? Ne jemi të qartë edhe me këta lojtarë: nuk do të jenë në skuadër nëse nuk shkojmë në Ligën e Kampionëve”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat