Mancini publikon listën - Bota Sot
Mancini publikon listën

Futboll

Mancini publikon listën

Më: 1 shkurt 2019 Në ora: 17:02
Mancini publikon listën

Roberto Mancini ka publikuar listën me 32 lojtarë që do të grumbullohen për sesionet e para të stërvitjes me 4 dhe 5 shkurt në kuadër të fillimit të kualifikueseve për Euro 2020. 

Aty ku Italia do të përballet me Finlandën me 23 mars dhe me Lihtenshtajnin më 26 mars. Në listën e lojtarëve është edhe Fabio Quagliarela, i cili rikthehet në kombëtare pasi po shkëlqen këtë sezon me Sampdoria, ndërsa për herë të parë grumbullohet edhe i riu Bastoni.

Ja lista e plotë me skuadrat përkatëse:

Portierë: Gianluigi Donnarumma (Milan), Alex Meret (Napoli), Salvatore Sirigu (Torino);

Mbrojtësi: Alessandro Bastoni (Parma), Cristiano Biraghi (Fiorentina), Giorgio Chiellini (Juventus), Andrea Conti (Milan), Domenico Criscito (Genoa), Mattia De Sciglio (Juventus), Alessandro Florenzi (Roma), Armando Izzo (Torino), Manuel Lazzari (Spal), Alessio Romagnoli (Milan), Leonardo Spinazzola (Juventus);

Mesfushorë: Nicolò Barella (Cagliari), Marco Benassi (Fiorentina), Bryan Cristante (Roma), Roberto Gagliardini (Inter), Lorenzo Pellegrini (Roma), Stefano Sensi (Sassuolo), Sandro Tonali (Brescia), Nicolò Zaniolo (Roma);

Sulmues: Domenico Berardi (Sassuolo), Federico Bernardeschi (Juventus), Federico Chiesa (Fiorentina), Stephan El Shaarawy (Roma), Roberto Inglese (Parma), Lorenzo Insigne (Napoli), Moise Bioty Kean (Juventus), Kevin Lasagna (Udinese), Matteo Politano (Inter), Fabio Quagliarella (Sampdoria).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...