Mediat Italiane elozhe për Ndoj - Bota Sot
Mediat Italiane elozhe për Ndoj

Futboll

Mediat Italiane elozhe për Ndoj

Më: 1 mars 2019 Në ora: 18:51
Mediat Italiane elozhe për Ndoj

Brescia është shumë pranë rikthimit në Serina A pas shumë vitesh dhe për këtë ka meritë shiqptari Emanuele Ndoj.
Gazetta Dello Sport thurr elozhe ndaj 22-vjeçarit shqiptar pas golit të shënuar nga ai në ndeshjen ndaj Padovës ku evitoi humbjen e skuadrës së tij e cila barazoi 1-1 në transfertë
Ai realizoi një supeergol identik si Del Piero dhe për këtë mediat italiane e kanë krahësuar me legjendën e Juventusit Alex Del Piero.
Këtë edicion Ndoj po rezulton gjithnjë e më shumë deciziv ndaj e ardhmja e tij premton akoma për më shumë me shiptaro-italianin që falë vazhdimësisë, kualitetit, talentit dhe efikasitetit i ka kthyer vërshëllimat në duartrokitje.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...