Juventusi nis të kompletohet, i kthehen tre futbollistë për ndeshjen ndaj Milanit - Bota Sot
Juventusi nis të kompletohet, i kthehen tre futbollistë për ndeshjen ndaj Milanit

Futboll

Juventusi nis të kompletohet, i kthehen tre futbollistë për ndeshjen ndaj Milanit

Më: 5 prill 2019 Në ora: 13:06
Foto

Juventusi merr lajme të mira nga mjekët e skuadrës një ditë para sfidës me Milanin.

Kundër kuqezinjve Massimiliano Allegri mund të llogarisë në tre lojtarët Paulo Dybala, Mario Mandzukiq dhe Leonardo Spinazzola, që janë rikuperuar nga lëndimet.

Ndërkohë në stërvitje i janë bashkuar pjesës tjetër të skuadrës Douglas Costa,  Sami Khedira dhe Juan Cuadrado.

Kurse, sa i përket Cristiano Ronaldos, ai ka stërvitur i veçuar dhe nuk ka gjasa të luajë ndaj Milanit.

Objektivi është që CR7 të jetë për takimin e parë të çerekfinaleve me Ajaxin më 10 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...