Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij - Bota Sot
Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij

Futboll

Zidane i bën me dije lojtarit të Real Madridit se nuk është në planet e tij

Më: 15 prill 2019 Në ora: 00:28
Zinedine Zidane

Zinedine Zidane do t’i largojë disa lojtarë nga Real Madrid me të përfunduar ky sezon.

Zinedine Zidane tashmë ka bërë llogaritë e tij për lojtarët që do të qëndrojnë dhe ata që do të largohen.

Trajneri francez i ka bërë me dije Marcos Llorentes se do të largohet në fund të sezonit nga Real Madrid, duke u huazuar te një skuadër tjetër.

“Marcos ka nevojë të luajë më shumë. Kjo do të jetë gjëja më e mirë për të”, tha fillimisht Zidane.

“Unë mbaj mend sezonin e kaluar kur ishte i huazuar te Alaves, kishte një sezon fenomenal, andaj mendoj se kjo është më e mira për të.”, ka shtuar më tej francezi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...