Arsenali e mposhtë Watfordin dhe rikthehet në pozitën e preferuar në tabelë - Bota Sot
Arsenali e mposhtë Watfordin dhe rikthehet në pozitën e preferuar në tabelë

Futboll

Arsenali e mposhtë Watfordin dhe rikthehet në pozitën e preferuar në tabelë

Më: 15 prill 2019 Në ora: 22:57
Foto ilustrim

Arsenali e ka mposhtur në udhëtim Watfordin me rezultat minimal 1-0

Klubi nga Londra, Arsenali ka shënuar një fitore shumë të rëndësishmë ndaj Watfordit me golin e vetëm të shënuar në këtë takim nga Aubameyang.

Auba realizoi golin e fitores në minutën e 10-të pasi shfrytëzoi gabimin e portierit Ben Foster.

Watfordi zhvilloi një lojë të mirë ani pse ishte me një lojtar më pak pasi Troy Deeney në minutën e 11-të u ndëshkua me karton të kuq pasi goditi me bërryl Lucas Torrerian.

Pas kësaj fitore, Arsenali tani kthehet në pozitën e preferuar, të katërtën, me 66 pikë të grumbulluara pas 33 xhirove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...