Është rezervist te Manchesteri, por paguhet afër 5 milionë funte në muaj - Bota Sot
Është rezervist te Manchesteri, por paguhet afër 5 milionë funte në muaj

Futboll

Është rezervist te Manchesteri, por paguhet afër 5 milionë funte në muaj

Më: 16 prill 2019 Në ora: 21:25
Manchester United

Sulmuesi i Manchester United, Alexis Sanchez, paguhet afër 5 milionë funte në muaj dhe pse është vetëm një rezervistë te skuadra e Ole Gunnar Solskajeaer.

Sulmuesi 30 vjeçar nuk ka kaluar aspak në formë të mirë që nga koha kur u transferua te Manchester United nga Arsenali.

Sanchez ka shënuar vetëm 5 gola në 41 ndeshje të zhvilluara me “Djajtë e Kuq” në të gjitha garat.

Megjithatë, reprezentuesi kilian vazhdon të këtë një rrogë të majme. Ai paguhet 505 mijë funta në javë, që në muaj i bie të i marrë afër 5 milionë funte (4,881,014).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...