Bajrami afër kampionit të Zvicrës  - Bota Sot
Bajrami afër kampionit të Zvicrës 

Futboll

Bajrami afër kampionit të Zvicrës 

Më: 9 qershor 2019 Në ora: 17:10
Bajrami afër kampionit të Zvicrës 

Mesfushori shqiptar, Nedim Bajrami e ka mbyllur një vit personalisht pozitiv, por me klubin nuk ka arritur të mbijetojnë në elitën e futbollit zviceran. Grasshopper ka rënë nga kategoria për herë të parë në histori të klubit dhe Bajrami pritet të largohet nga gjiganti zviceran. E ardhmja e tij duket se do të jetë përsëri në Zvicër, disa kilometra larg Zurich-ut. Është kampioni në fuqi i Zvicrës, Young Boys Bernë që ka shprehur interesim për transferimin e Bajramit.  20-vjeçari që luan në pozitën e mesfushorit qendror ka shënuar tre gola këtë edicion dhe ka bërë tre asistime. Reprezentuesi i Zvicrës U-21 pritet t’i bashkohet YB për një shumë rreth tre milionë euro. Gjithsesi në garë për lojtarin janë edhe Basel dhe Sion.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...