Mavraj braktis Ingoshtadin për Grojter Furthin - Bota Sot
Mavraj braktis Ingoshtadin për Grojter Furthin

Futboll

Mavraj braktis Ingoshtadin për Grojter Furthin

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 15:21
Mergim Mavraj

Mërgim Mavraj nuk po gjen stabilitet në karrierën e tij. Ai ra me Hamburgun prej kategorie, dështoi te Arisi në Greqi dhe tashmë bie dhe nga Bundesliga 2 me Inglostadtin. Mirëpo mbrojtësi shqiptarë nuk do të qëndrojë me këtë skuadër në ligën e tretë gjermane, por do të largohet. Shtatlarti po projekton rikthimin tek ish-skuadra e tij e Grojter Furthit. Mbrojtësi 33-vjeçari nuk do veshë për herë të parë fanellën e këtij klubi, pasi që ka luajtur me këtë skuadër prej vitit 2011 deri në vitin 2014.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...