Mavraj braktis Ingoshtadin për Grojter Furthin

Futboll

Mavraj braktis Ingoshtadin për Grojter Furthin

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 15:21
Mergim Mavraj

Mërgim Mavraj nuk po gjen stabilitet në karrierën e tij. Ai ra me Hamburgun prej kategorie, dështoi te Arisi në Greqi dhe tashmë bie dhe nga Bundesliga 2 me Inglostadtin. Mirëpo mbrojtësi shqiptarë nuk do të qëndrojë me këtë skuadër në ligën e tretë gjermane, por do të largohet. Shtatlarti po projekton rikthimin tek ish-skuadra e tij e Grojter Furthit. Mbrojtësi 33-vjeçari nuk do veshë për herë të parë fanellën e këtij klubi, pasi që ka luajtur me këtë skuadër prej vitit 2011 deri në vitin 2014.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat