Kampionati evropian U-21: Itali – Spanjë, formacionet zyrtare - Bota Sot
Kampionati evropian U-21: Itali – Spanjë, formacionet zyrtare

Futboll

Kampionati evropian U-21: Itali – Spanjë, formacionet zyrtare

Më: 16 qershor 2019 Në ora: 20:29
Chiesa

Kampionati evropian U-21 ka startuar sot dhe afër kemi një super derbi.

Ndeshja mes Italisë dhe Spanjës do të zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 në Stadio Renato Dall’Ara (Bologna), në kuadër të grupit A të evropianit.

Kjo do të jetë një finale para finales, pasi Italia dhe Spanja kanë një numër të lojtarëve të cilët janë mjaft të njohur.

Ja formacionet e dy kombëtareve:

Italy: Meret; Calabresi, Mancini, Bonifazi, Dimarco; Barella, Mandragora, Pellegrini; Zaniolo, Kean, Chiesa

Spain: Simon: Aguirregabiria, Vallejo, Mere, Aaron; Zubeldia, Fabian; Soler, Ceballos, Oyarzabal; Mayoral

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat