Interi gati të japë Icardin plus disa miliona për të transferuar Lukakun - Bota Sot
Interi gati të japë Icardin plus disa miliona për të transferuar Lukakun

Futboll

Interi gati të japë Icardin plus disa miliona për të transferuar Lukakun

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 14:13
Mauro Icardi dhe Romelu Lukaku

Transferimi i Romelu Lukakut te Interi është duke u varur edhe nga e ardhmja e Mauro Icardit.

Sipas “The Telegraph”, klubi italian është i gatshëm që të heq dorë nga sulmuesi argjentinas, në mënyrë që t’i sigurojë shërbimet e belgut.

Por, “Nerazzurët” janë duke menduar që Mauro Icardin t’ia ofrojnë Manchester Unitedin dhe para për ta transferuar Lukakun.

Antonio Conte është i dashurua në lojën e sulmuesit belg, pasi e kishte kërkuar edhe në kohën kur ishte te Chelsea.

Beppe Marotta mund të heq dorë lehtësisht nga Icardi, pas tollovisë që ka shkaktuar në klub në sezonin që lamë pas.

Manchester United mund shumë lehtë ta pranojë ofertën e Interit për t’i shkëmbyer sulmuesit dhe ta marrë një pjesë të parave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat