Napoli ia bën të qartë Man Utd: Vetëm 150 milionë për Koulibaly - Bota Sot
Napoli ia bën të qartë Man Utd: Vetëm 150 milionë për Koulibaly

Futboll

Napoli ia bën të qartë Man Utd: Vetëm 150 milionë për Koulibaly

Më: 24 qershor 2019 Në ora: 19:00
Kalidou Koulibaly

Manchester United nuk po dorëzohet në tentimet e saj për të siguruar shërbimet e Kalidou Koulibaly.

Skuadra e Napolit nuk është e gatshme që ta lirojë lojtarin, prandaj kërkesat e tyre janë maksimale, në mënyrë që të zbehin gjasat e anglezëve.

Sipas raportimeve të fundit të medieve italiane, Napoli do të kërkojë 150 milionë euro për ta lëshuar lojtarin, transmeton lajmi.net.

Këtë e ka konfirmuar edhe korrespodenti i Sky Sport Italia, Carlo Alvino, me postimin e tij të fundit në Twitter.

“Koulibaly ka një klauzolë prej 150 milionë eurove. Të interesuarit për lojtarin e din se sa duhet të shpenzohet” thuhet në postimin e tij.

Shifra sigurisht se është e madhe, dhe Manchester Unitedit i zbehen gjasat për senegalezin. Mbetet të shihet nëse ata do të thyejnë bankën për të transferuar 28 vjeçarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...