Besëlidhja me trajner të ri - Bota Sot
Besëlidhja me trajner të ri

Futboll

Besëlidhja me trajner të ri

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 16:18
Besëlidhja me trajner të ri

“Zgjohen” drejtuesit e Besëlidhjes, Elvis Plori është trajneri i ri i lezhjanëve. Dje në mbrëmje ka qenë vetë shkodrani ai që ka konfirmuar për “Panorama Sport” se ka gjetur marrëveshjen me drejtuesit. “Aktualisht jam me pushime në Mal të Zi, por mund t’ju konfirmoj se kam arritur marrëveshjen me drejtuesit e Besëlidhjes.

Sapo të kthehem nga pushimet, do të firmos zyrtarisht edhe kontratën”, ka thënë fillimisht Plori. I pyetur se çfarë e bindi që të pranonte drejtimin e Besëlidhjes, shkodrani u shpreh: “Kam marrë përsipër për të drejtuar ekipin lezhjan, sepse u binda nga garancia që më dha presidenca. Kam biseduar me drejtuesit dhe më kanë dhënë siguri të plotë që do të ndërtohet një ekip i denjë për t’u ngjitur në Superiore”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...