Rexhepi: Ishte një eksperiencë e mirë në Partizan   - Bota Sot
Rexhepi: Ishte një eksperiencë e mirë në Partizan  

Futboll

Rexhepi: Ishte një eksperiencë e mirë në Partizan  

Nga: Kemajl Goca Më: 11 korrik 2019 Në ora: 14:20
Rexhepi: Ishte një eksperiencë e mirë në Partizan  

Qendërmbrojtësi nga Kosova, Lum Rexhepi, ende nuk është përcaktuar se ku do ta vazhdojë karrierën si futbollist pas largimit nga skuadra me traditë Partizani i Tiranës. Në adresë të futbollistit ferizajas ka disa oferta, por ky ende është duke menduar dhe analizuar secilën prej tyre. Megjithatë, është i kënaqur për përvojën që ka pasur në Kampionatin Shqiptar dhe që e shijoi edhe titullin e kampionit në fanellën e të ‘Kuqve’.  

Pretendimet e Rexhepit janë që të përgatitet sa më mirë për edicionin e ri dhe aty ku do të luajë edhe të jap maksimumin në repartin e mbrojtjes.

Ai ka folur për aventurën gjashtëmujore që kaloi në klubin e madh shqiptar dhe se si u ndje gjatë kësaj kohe! Po ashtu ka treguar se çfarë i ka lënë më shumë përshtypje dhe çfarë duhet të bëjnë më tepër në Kampionatin Shqiptar.

Sepse për Rexhepin ka qenë një përvojë e re në Kampionatin Shqiptar, kur dihet se periudhën më të mirë deri me tash si futbollist e ka kaluar në Finlandë, pa e harruar edhe një periudhë të shkurtër në Norvegji dhe në Holandë.

“Bota sot”: Pas një kohe të shkurtër largoheni nga Partizani i Tiranës, a dolët të zhgënjyer?
Lum Rexhepi:
Jo, plani im prej fillimit nuk ka qenë me qëndruar në Partizan me vite,  për atë kemi nënshkruar kontratë vetëm 6 mujore. Prandaj, jam largu nga Partizani më të mira. Shpresoj të kenë suksese të reja edhe për kampionatin 2019-2020 po ashtu edhe në garat evropiane.

“Bota sot”: A mendoni se keni kaluar një periudhë të mirë, një përvojë e mirë?
Lum Rexhepi:
E vlerësoj titullin e kampionit, që e fituam dhe e ngritëm shumë lartë. Për mua ka qenë kampionati i parë që e fitoj. Në përgjithësi ka qenë eksperiencë e mirë dhe dua të falënderoj gjithë lojtarët dhe stafin për atë, po ashtu edhe tifozët.

“Bota sot”: Me Partizanin e Tiranës dolët kampion, një ndjenjë e mirë?
Lum Rexhepi:
Një ndjenjë shumë e bukur që nuk e harroj. E vlerësoj pafund medaljen e arit. Diçka e bukur dhe që do të me fle gjithmonë në zemër. 

“Bota sot”: A keni oferta, ku pritet ta vazhdoni karrierën?
Lum Rexhepi:
Kam oferta edhe në Evropë. Por, do të mendoj dhe pastaj do të vendosi pas një kohe të shkurtër se ku do ta vazhdojë karrierën.
“Bota sot”: Një kohë keni luajtur në kampionatin finlandez, a dallon shumë me cilësi me Kampionatin Shqiptar?
Lum Rexhepi:
Individualisht shqiptarët kanë më shumë cilësi, ndërsa si kolektiv ekipet në Finlandë janë më përpara dhe e luajnë futbollin më të disiplinuar.
“Bota sot”: Çfarë iu ka lënë përshtypje në përgjithësi në Kampionatin Shqiptar?
Lum Rexhepi:
Ka shumë talente dhe potencial të pafund. Me investime të vogla, për shembull te kushtet, mund të arrijnë shumë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...