Celtic në ndihmë të Laçit, ylli i ekipit izraelit refuzon të luajë! - Bota Sot
Celtic në ndihmë të Laçit, ylli i ekipit izraelit refuzon të luajë!

Futboll

Celtic në ndihmë të Laçit, ylli i ekipit izraelit refuzon të luajë!

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 17:09
Hatem Elhamed

"Trajner, nuk e ndjej të luaj!"... Kërkesa është e mbrojtësit Hatem Elhamed, 28 vjeç, mbrojtës i Hapoel Beer Sheva, që sot do të përballet me Laçin në turin e parë kualifikues të Europa League.

Sipas portalit izraelit "Sport1", futbollisti në fjalë, edhe pse ka udhëtuar me ekipin dhe ndodhet në Shqipëri, duke u stërvitur, nuk ndihet gati të luajë.

Motivi lidhet me Celtic Gllasgow, klubi skocez i cili është në gjurmët e tij dhe është gati të mbyllë akordin për thuajse 2 mln euro, që do të shkonin në arkat e Beer Shevas. Një humbje e madhe për ekipin izraelit, por edhe Laçin, pasi sulmuesit kurbinas nuk do ta kenë përballë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...