Ditë e veçantë dhe emocionuese për Kujtim Shalën!  - Bota Sot
Ditë e veçantë dhe emocionuese për Kujtim Shalën! 

Futboll

Ditë e veçantë dhe emocionuese për Kujtim Shalën! 

Nga: Kemajl Goca Më: 13 korrik 2019 Në ora: 12:13
Ditë e veçantë dhe emocionuese për Kujtim Shalën! 

Legjenda e futbollit Kujtim Shala ka një ditë të veçantë dhe emocionuese. 

Ish futbollisti i Lirisë së Prizrenit, Partizanit të Beogradit, Prishtinës, Dinamos së Zagrebit, Rennes, Stuttgarter Kickers, Chemnitzer, Fortuna Dyseldorf, VfB Leipzig dhe VfR Mannheim, ka postuar një fotografi, me një fjalë: “Sot i mbusha 55 vite!”.

Shala është prej ish futbollistëve që ka luajtur edhe një ndeshje në fanellën e kombëtares së Kroacisë, në vitin 1990.   

Shala, aktualisht jeton në Gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat