Rabiot: Më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen  - Bota Sot
Rabiot: Më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen 

Futboll

Rabiot: Më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen 

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 18:13
Rabiot: Më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen 

Futbollisti Adrien Rabiot ka nisur prej pak ditësh aventurën e tij me Juventusin, teksa tregon se është ndjerë mjaft mirë, duke treguar edhe arsyet që e shtynë t’i bashkohet klubit kampion në fuqi të Italisë.

“Jam shumë i lumtur që iu bashkova Juventusit, pasi është një klub i madh, me histori e prestigj.

Një nga arsyet që zgjodha Juventusin, është se doja të përmirësohesha dhe të ngrija nivelin tim të lojës, në një tjetër stad”, tha ai.

Më pas Rabiot tregoi edhe pozicionin e tij të preferuar në fushën e lojës: “Jam i majtë dhe më pëlqen të bëj gjëra të ndryshme në fushë. Ndihem një mesfushor ofensivë, por më pëlqen të ndihmoj edhe mbrojtjen”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...