United i ‘lë topin’ Interit, ja çfarë ka bërë me Lukakun - Bota Sot
United i ‘lë topin’ Interit, ja çfarë ka bërë me Lukakun

Futboll

United i ‘lë topin’ Interit, ja çfarë ka bërë me Lukakun

Më: 17 korrik 2019 Në ora: 13:29
Romelu Lukaku

Manchester United e ka lënë sërish jashtë një ndeshje miqësore Romelu Lukakun, duke lënë topin në anën e Interit.

Lukaku ishte injoruar tërësisht në fitoren 2-0 të United ndaj Perth Glory javën e kaluar dhe ai përsëri nuk është as edhe një zëvendësues kundër Leeds United.

Megjithatë, justifikimet e para janë se belgu ka pësuar një lëndim të lehtë në stërvitje.

Sipas korrespondentit të Premierligës të Het Laatste Nieuws, Kristof Terreur, megjithatë, ‘Djajtë e Kuq’ janë ‘duke pritur’ që Interi të kthehet me një ofertë të përmirësuar.

AS njoftoi të martën se ‘Nerazzurët’ ishin të gatshëm për të përmbushur çmimin e kërkuar prej 80 milionë euro, por Sky Sport Italia pretendon se ekipi zikaltër nuk do të jap më shumë se 60 mln euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...