Man United absolutisht e shkatërron Chelsean por jo gjithçka ishte zi e terr për ‘Të Kaltërit’ - Bota Sot
Man United absolutisht e shkatërron Chelsean por jo gjithçka ishte zi e terr për ‘Të Kaltërit’

Futboll

Man United absolutisht e shkatërron Chelsean por jo gjithçka ishte zi e terr për ‘Të Kaltërit’

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 19:23
Pamje nga ndeshja

Manchester Unitedi e ka filluar sezonin e ri në Premier League në mënyrë brilante duke realizuar një fitore të thellë në “Old Trafford” kundër Chelseat, me rezultat 4-0.

Ishte një ndeshje fantastike në “Teatrin e Ëndrrave”, me Chelsean që e nisi shumë më mirë takimin, duke goditur dy herë shtyllën respektivisht transversalen.

Rastet e humbura nga djelmoshat e Frank Lampardit u dënuan nga vendësit, të cilët filluan goleadën në pjesën e dytë, pasi fillimisht kishin kaluar në epërsi në minutën e 18-të përmes Marcus Rashford.

Rashford shënoi edhe një herë, derisa golat tjerë i realizuan Anthony Martial dhe transferimi i verës, Daniel James.

Është një fitore që do t’i jap vetëbesim të madh Unitedit, por edhe Chelsea duhet të jetë optimist pasi me raste tregoi shenja se mund të jetë forcë konkurruese këtë sezon në Premier League.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...