Reagon Qatip Osmani - Bota Sot
Reagon Qatip Osmani

Futboll

Reagon Qatip Osmani

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 14:25
Reagon Qatip Osmani

Trajneri i KF Shkëndija, Qatip Osmani, ka reaguar lidhur me shkrimin e botuar në gazetën Lajm të Maqedonisë së Veriut me titull:“Kush është fajtor për dështimin e Shkëndijës në Europë?’.

Në reagimin e tij, ai thotë se nuk është e saktë se Alimi është cilësuar si fajtor për humbjen nga Dudelang, por se e vërteta është ndryshe.

Ja reagimi i plotë i Osmanit:

“Nuk është e vërtetë se Armend Alimi është cilësuar si fajtor për humbjen me Dudelanzhin. Përkundrazi, Alimi ishte ndër më të mirët në lojën e fundit me Dudelanzhin. Pas ndeshjes dhe eliminimit dëshprues, Armend Alimi hapi temën për tu larguar prej klubit.

Për këtë gjë është njoftuar koordinatori i klubit dhe kryetari. Kjo është arsyeja e vërtetë pse Armend Alimi nuk ishte në kombinim për lojë në takimin me Akademia Pandevin në Strumicë”, ka deklaruar trajneri Qatip Osmani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...