Ndizet ‘lufta’, Inter dhe Juventus kërkojnë talentin italian - Bota Sot
Ndizet ‘lufta’, Inter dhe Juventus kërkojnë talentin italian

Futboll

Ndizet ‘lufta’, Inter dhe Juventus kërkojnë talentin italian

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Inter dhe Juventus kanë vendosur të hyjnë fuqishëm në garë për yllin e Fiorentinës, Federico Chiesa, për verën e ardhshme.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton se dy gjigantët italianë janë vënë pas talentit Federico Chiesa.

Të dy skuadrat janë të interesuar për mesfushorin ofensivë, por pronari i ri i Fiorentinës, Rocco Commisso, nuk është i gatshëm të shesë menjëherë lojtarin më të mirë të klubit të tij.

Në vend të kësaj, gara për Chiesa do të vazhdojë verën e ardhshme, me skuadrën e Fiorentinës që kërkon 70 milionë euro për 21 vjeçarin.

Chiesa është pjesë e Fiorentinës që nga viti 2016, dhe në 100 paraqitje ka shënuar 15 gola.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...