Valverde konfirmon nëse Messi luan ndaj Bilbaos - Bota Sot
Valverde konfirmon nëse Messi luan ndaj Bilbaos

Futboll

Valverde konfirmon nëse Messi luan ndaj Bilbaos

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 21:23
Ernesto Valverde

Lionel Messi është ende duke u rikuperuar nga dëmtimi dhe Ernesto Valverde ka këmbëngulur që ai nuk do të rrezikojë fitnesin e tij duke e përdorur atë në ndeshjen e Barcelona kundër Athletic Bilbaos.

Trajneri 55-vjeçar ka pohuar, megjithatë, se procesi i rikuperimit të kapitenit është në rrugën e duhur.

“Ne nuk do të rrezikojmë dhe aq më pak me Leon”, tha Valverde..

“Ai nuk ka trajnuar ende me ekipin”.

“Ne do të presim, por ai po ndjek një proces mjaft të mirë të rikuperimit”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...