Lojtarët e ardhur dhe të larguar nga Liria - Bota Sot
Lojtarët e ardhur dhe të larguar nga Liria

Futboll

Lojtarët e ardhur dhe të larguar nga Liria

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 14:52
Lojtarët e ardhur dhe të larguar nga Liria

Është mbyllur edhe zyrtarisht afati kalimtar i transfereve për Ligën e parë të Kosovës në futboll, ku klubi i futbollit Liria nga Prizreni ishte mjaft aktivë!

"Klubi jonë gjatë këtij afati kalimtarë ka liruar një numër të madhë të lojtarëve që sezonin që lam pas ishin pjesë e familjes sonë duke ju dëshiruar suksese në karrierën e tyre dhe duke i falënderuar për kontributin e dhënë.

Duke pasur parasyshë rezultatet e dobëta të sezonit që lam pas dhe synimet që drejtuesit e klubit i kanë vënë vetës për sezonin e ri dmth kthim sa më te shpejtë në Superligë është vlerësuar si shumë e nevojshme që në organikën e klubit të sjellet freski.

Që nga dita e parë e afatit kalimtarë, drejtuesit e klubit kanë qenë mjaft aktiv dhe duket që kanë bërë një punë të mirë duke sjell emra shumë cilësor në skuadër!

FC LIRIA tanimë është gati për rrugëtimin e gjatë drejt synimit të vetëm që ka!

Më posht i keni të gjitha lëvizjet që janë bërë nga klubi jonë në këtë afat kalimtar!", bëhet e ditur nga Liria.

Lojtarët e larguar:

Flamur Gashi
Ilir Mustafa
Blendi Memaj
Qendrim Gashi 
Behar Dina
Fati Karahoda
Florian Daci 
Adel Salihi
Granit Osmanollaj
Gentian Binishi

Lojtarët e ardhur:

Alsid Tafili
Vilson Lilaj
Arbër Shala
Jasmin Muhoviç
Jurgen Gjini
Fadil Meta
Isa Eminhaziri
Besart Islamaj
Vigan Rexhaj
Getoar Dragusha
Leutrim Rexhepi
Korab Hasani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...