Bayerni heq dorë edhe nga Emre Can

Futboll

Bayerni heq dorë edhe nga Emre Can

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 12:54
Emre Can

Bayern Munich nuk është duke ndjekur mesfushorin e Juventusit Emre Can dhe merkatoja e tyre ka përfunduar pas zyrtarizimit të Philippe Coutinhos.

Ishte spekuluar që Can po kërkonte largimin me trajnerin e Juve, Maurizio Sarri që e ka vënë në dyshim rolin e tij në Torino këtë sezon.

Por kampionët e Bundesligës nuk janë të interesuar për mesfushorin gjerman – i cili besohet se dëshiron të luftojë për vendin e tij në Juventus.

Ivan Perisic, Philippe Coutinho dhe Mickael Cuisance janë blerjet e fundit të ‘Bavarezëve’ për këtë verë.

Këtë e ka konfirmuar edhe presidenti Uli Hoeness, i cili ka thënë se tashmë skuadra është e kompletuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat