Mungon vetëm nënshkrimi i kontratës, Ribery befason me klubin e ri - Bota Sot
Mungon vetëm nënshkrimi i kontratës, Ribery befason me klubin e ri

Futboll

Mungon vetëm nënshkrimi i kontratës, Ribery befason me klubin e ri

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 10:46
Franck Ribery

Franck Ribery do të vazhdojë të luajë në futbollin evropian.

Franck Ribery do të transferohet në Serie A.

Ish mesfushori i Bayern Munichut është në prag të nënshkrimit të kontratës me Fiorentinën, raporton e përditshmja gjermane “Bild”.

Ylli francez ka arritur marrëveshje me klubin Viola për kontratë dyvjeçare në Firencë.

Ribery u largua nga Bayern Munich pas përfundimit të sezonit të kaluar.

Kurse, së fundmi ka refuzuar oferta nga Arabia Saudite dhe Rusia ku mund të përfitonte më shumë financiarisht, por ai dëshiron të vazhdojë të luajë në një ligë të madhe evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...