Nuk janë kohë të mira - Bota Sot
Nuk janë kohë të mira

Futboll

Nuk janë kohë të mira

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 13:57
Ilustrim

Për Realin e Madridit dhe trajnerin Zinedine Zidane nuk janë kohë të mira. Paraqitjet e dobëta në miqësoret e verës u dukën se u hodhën shpejt pas krahëve, pas startit me fitore në sezonin e ri të La Liga.

Por është dashur shumë pak që qetësia në dhomat e zhveshjes të skuadrës madrilene të prishet sërish. Meritë e barazimit 1:1 kundër Valladolid në “Santiago Bernabeu” për javën e dytë të kampionatit spanjoll.

Nuk bëhet fjalë vetëm për rezultatin, pasi tifozët dhe mediat pranë klubit “Los Blancos” kanë mbetur të zhgënjyer nga paraqitja në tërësi e të besurve të Zidane. Për këtë arsye, francezi është bërë sërish shënjestër e kritikave të ashpra, aq sa bankina e tij po vihet në dyshim të fortë.

Është e përditshmja “AS”, që vetëm një ditë pas ndalesës në shtëpi, kthen sërish në vëmendje emrin e Jose Mourinho.

Sipas gazetës madrilene, tekniku portugez pret vetëm shkarkimin nga detyra të Zidane, për t’u kthyer sërish në drejtim të Realit, transmeton BW.

Duke qëndruar në atë që raporton kjo media, trajneri francez përballet me humorin e keq të disa futbollistëve për shkak të merkatos, ndërsa edhe raporti i tij me Florentino Perez është ftohur ndjeshëm.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat